جراحی آبدومینوپلاستی و زیبایی شکم

جراحی آبدومینوپلاستی و زیبایی شکم
یکی از اقدامات لازم در جراحی های زیبایی،رفع بدشکلی ها و نازیبایی های شکم است.برجستگی بیش ازحد نا متعارف شکم، شلی، افتادگی و چین های متعدد پوست شکم هنگام نشستن یا وجود ترکهای فراوان در پوست شکم چنان آزاردهنده است که بیمار را ترغیب به انجام عمل جراحی میکند.از جراحی های زیبایی شکم میتوان به آبدومینوپلاستی اشاره کرد.هدف از انجام آبدومینوپلاستی کوچک کردن شکم و حذف چربی اضافی آن است در روش آبدومینوپلاستی چربی وپوست اضافه شکم از بالا وپایین برداشته شده تا ظاهر برآمده شکم اصلاح می شود.خانمهایی که قصد باردار شدن دارند نباید از این عمل جراحی استفاده کنند چرا که در طی حاملگی ودر نتیجه رشد جنین این عضلات فیکس شده شکم از هم دور شده وشکم باز به وضعیت قبل از آبدومینوپلاستی بر می گردد. 

چگونگی انجام روش آبدومینوپلاستی

پس از انجام معاینات روش آبدومینوپلاستی یا تامی تاک به وسیله ایجاد برش در قسمت تحتانی شکم،پوست و چربی اضافی از وسط و پایین شکم برداشته می شود. با این برش پوست شکم را از عضله زیرین جدا می سازند، بطوریکه این جدا سازی پوست تا لبه دنده ها در بالا و درقسمت طرفین تا پهلوها ادامه می یابد ؛سپس با یک برش گرد در اطراف ناف پوست آزاد شده و عضلات شل جدار شکم در خط وسط یا عضلات طولی شکم به کمک دوختن با نخ های غیرقابل جذب چین داده می شود و پس از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه های زخم، جراح کمر را کوچک می سازد و عمل به پایان می رسد. سپس یک سوراخ جدید جهت ناف ایجاد می شود معمولا در انتهای این عمل یک برش در قسمت تحتانی شکم و برش دیگری در دور ناف دیده می شود.محل اسکار یا جای زخم عمل به نحوی است که زیر خط بیکینی بوده و به خوبی پوشیده می شود.

توصیه ها ودوره نقاهت پس از جراحی آبدومینوپلاستی

بمنظور جلوگیری از بازشدن محل جراحی شده، به بیمار توصیه می شود که بهتر است حدود 10 روز پس از عمل خمیده راه برود و فعالیت های بدنی خود را محدود کند؛ بطور معمول یک دوره نقاهت 10 تا 14 روزه برای بیمار در نظر گرفته می شود.در چند روز اول، لوله های پلاستیکی کوچکی به نام درن در محل عمل کار گذاشته می شود که از انتهای زخم بیرون آمده و ترشحات زیرپوستی را خارج می کند که ظرف 3 الی 7 روز درن ها خارج می شوند.طول دوره نقاهت در افراد مختلف ، متفاوت است، به طوری که در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است 2 هفته بیشتر طول نکشد در حالی که در بعضی دیگر به 3 تا 4 هفته استراحت بعد از عمل نیاز باشد.  

عوارض احتمالی آبدومینوپلاستی

بهتر است عمل آبدومینوپلاستی توسط یک جراح ماهر وبا تجربه انجام شود،نتیجه عمل عموما رضایت بخش است .با این وجود مانند هر عمل دیگری ممکن است عوارض نادری مانند تشکیل لخته های خونی، کبودی ،درد و بی حسی موقت پوست به مدت چند هفته همراه با این جراحی دیده شود. جلوی عوارض را می توان با انجام درست و به موقع سفارشات جراح قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد. 

موارد منع انجام آبدومینوپلاستی

بیماری های قلبی و ریوی قابل توجه، دیابت کنترل نشده، بیماری های روماتیسمی واسکولیت ها، آرتریت روماتوئید، سابقه آمبولی ریه و لخته شدن خون در پاها که مستلزم مصرف داروهای ضدانعقاد هستند نمی توانند از روش آبدومینوپلاستی بهره برند.

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.